Головна > Новини > Хірурги виконали унікальну операцію в Дніпропетровському онкологічному диспансері!

До другого онкохірургічного відділення звернулась пацієнтка зі скаргами на дискомфорт в верхніх відділах живота.

При обстеженні виявлена пухлина в перешийку підшлункової залози. По даним комп’ютерної томографії – в перешийку підшлункової залози визначається пухлина, розміром до 1,5см, підозріла на рак. При детальному обстеженні даних за віддалені метастази не виявлено.

Було прийняте рішення першим етапом провести оперативне лікування.

Під час операції: При ревізії органів черевної порожнини виявлено новоутворення в перешийку підшлункової залози розміром до 1,5 см в діаметрі, м’яка, рухома. Регіонарні лімфатичні вузли не збільшені. Виконана біопсія пухлини – нейроендокринний рак. Враховуючи гістологічну картину та розміри пухлини, вік пацієнтки, відсутність ознаків ураження регіонарних лімфатичних вузлів, прийняте рішення виконати резекцію перешийка підшлункової залози (центральна панкреатектомія). Видалений перешийок підшлункової залози з пухлиною, та формуванням панкреато-гастроанастомозом.
В задовільному стані пацієнтка виписана додому. В післяопераційному періоді завдяки збереженій основній масі підшлункової залози не постраждала ендокринна та екзокринна функція.‼

В сучасних клініках України таких операцій виконуються одиниці на рік. В зв’язку з частим розвитком післяопераційних ускладнень, та складною технікою, але це повністю обумовленно ціллю збереження екзокринної та ендокринної функції підшлункової залози та виконання повного онкологічного стандарту.

Лікарі Дніпропетровського онкологічного диспансеру завжди на варті Вашого здоров’я!

EnglishRussianUkrainian